top of page

ג'נטלי - המחזמר

תיאטרון חיפה | 2020

תקציר
 

לזוג פליטים זה עתה נולד תינוק לבן, דבר המוביל אותם להיקלע לצרה מול המשטרה. הבוס המפורסם נחלץ לעזרה וג'נטלי אסיר התודה מזמין אותו לארוחת ערב חגיגית בביתם. אבל משהו ישתבש בערב הזה, משהו שיוביל  לשרשרת אירועים טראגית.

 

סיפורם של השניים מציג את הטבע האנושי על פניו השונים ומדבר על שנאת זרים, גזענות ואטימות ממסדית אך גם על המוזיקה כמפלט מהמציאות ועל האמנות כעוגן בעולם כאוטי ואכזר.

יוצרים ושחקנים

 

מאת: שירי נדב נאור

בימוי: משה נאור

מילים לשירים: שאנן סטריט
לחנים: אמיר לקנר

במאית משנה: יעל גולדברג

ניהול מוסיקלי: אוהד בן אבי, אמיר לקנר

עיבודים והפקה מוסיקלית: דודוש קלמס, אמיר לקנר

כוריאוגרפיה: תום אפלבאום
עיצוב תפאורה: לילי בן נחשון

עיצוב תלבושות: יובל כספין

עיצוב תאורה: במבי אבי יונה

עיצוב סאונד: ניראל שרון

וידאו ארט: גיא רומם, סטודיו אינסייט

הדרכה קולית: נעמה אופק

ע. כוריאוגרפיה: קטיה רוזנפלד 

 

בהשתתפות: אסתר רדא, גילי יאלו, ירון ברובינסקי / אוהד קנולר, דניאל און-ימי, טופז אבדנג, אושי מסלה, אשוט גספריאן, אליזה אקוונדו, מתן און-ימי, רודי ביינסין, אדם הירש, צביקה היזיקיאס

קלידים וסאמפלר: אוהד בן אב

מן הביקורות

"השירים שכתב שאנן סטריט מהממים... בהתאמה מושלמת ללחנים של אמיר לקנר יחד עם העיבודים של דודוש קלמס...כישרון וקסם רב כל כך של השחקנים ובראשם אסתר רדא, הכתיבה של שירי נדב נאור נדירה, הבימוי של משה נאור מדויק ומלא חיים... התפאורה של לילי בן נחשון היא עולם ומלואו... התלבושות, הכוריאוגרפיה מלאת הגרוב... "ג'נטלי" היא הצגה מלהיבה, מלאה בחמלה ובאהבת אדם באשר הוא אדם" 

ננו שבתאי, הארץ

 

"טקסטים בועטים, מוזיקה שמדגדגת בכל הגוף ומשחק ששורף את הבמה...כזה עוד לא היה... כשאסתר רדא מתחילה לשיר, העולם נעצר ומקשיב... יאלו נושא בכבוד את כובד משקלו של תפקיד ראשי... ירון ברובינסקי נותן הופעה מצויינת... גם לאשוט גספריאן ואדם הירש רגעי קסם שלהם... להקת ליבריישן.. זו נבחרת חלומות מנצחת... מספיק רק להתבונן בקהל שרוקע ברגליים ורוקד בכסאות ונעמד להריע במשך דקוות ארוכות"
מרב יודילוביץ, הבמה

 

 

"ג’נטלי הוא אחד ממחזות הזמר הטובים ביותר בארץ בשנים האחרונות... הקאסט כולו מורכב ממבצעים אדירים... אסתר רדא נפלאה... יאלו פרפורמר מצוין, שמחזיק על כתפיו בהצלחה את התפקיד הראשי לצידה...המוזיקה משובחת ...טקסטים כל כך מדויקים עם אמירה חזקה"

גור רוזן, WDG

 

"לא היה עוד מחזמר ישראלי כזה... המיקצבים האפריקאיים המרטיטים שכתב אמיר לקנר... הטקסט השנון והענייני של שירי נדב נאור המקבע את המחזמר כדרמה מוסיקלית מהמעלה הראשונה... כל השחקנים הם פרפורמרים מדהימים, שהופעתם מלוכדת ומושלמת הודות לבימויו של מנהל תיאטרון חיפה – משה נאור... נכס בתולדות התיאטרון הישראלי."

עליס בלינטל דה מרקר קפה

 

"מהמם, מוצלח מלא אנרגיות ורעננות, יוצא מן הכלל בנוף מחזות זמר הישראליים, אוניברסלי... אהבתי"
סיריל עמר, i24 

 

"לכו לראות ...כתב האשמה נגד החברה הישראלית נגד גזענות ושנאת זרים ונגד האטימות של הממסד ... פעם ראשונה שמעלים בישראל מחזמר אקטואלי שמבטא את זעקתם של הפליטים ושל מבקשי המקלט... ויש גם מוסיקה, הרבה מוסיקה היפ הופ ונשמה ושירים נפלאים של שאנן סטריט ואמיר לקנר. לאסתר רדא יש קול מדהים, והיא שרה ברגש. לגילי יאלו יש נוכחות מרשימה והוא מפליא בריקוד ובשירה...בימוי זורם של משה נאור יוצר מחזמר קצבי וסוחף"
ירמי עמיר, כאן רשת ב'

 

"כשרדא שרה את השיר "תסתמי", אחד משמונת השירים שכתב שאנן סטריט (בהלחנת אמיר לקנר) אחזה בקהל צמרמורת אמיתית. אין בארץ כותב כמו סטריט שיכול לתת לתחושת הקיפוח לחלחל אל השומע... רדא מקסימה כתמיד"
דוד רוזנטל, walla

bottom of page